mir_mak (mir_mak) wrote,
mir_mak
mir_mak

Кам’янець-Подільский: Відкриття туристичного сезону 2019.Вже другий рік поспіль, на урочисте відкриття чергового туристичного сезону, мене гостинно запрошує відділ туризму Кам’янець-Подільської міської ради.

Цього року, туристичний сезон 2019 має гасло - «Кам’янець на Поділлі – український колорит». Минулого року – "Кам'янець магічний", а позаминулого року «Кам’янець активний, Кам’янець спортивний».

З цього приводу, ось що мені подумалось. Дякувати Богу, в українській мові є ще дуже багато гарних епітетів, наприклад: яскравий, гостинний, смачний, веселий, дивовижний, мальовничій, історичний, загадковий, цікавий, неперевершений та багато інших слів, які в повній мірі підходять до опису міста Кам’янець-Подільський.

Тому я переконаний, що попереду його чекають ще дуже багато туристичних сезонів, а головне, безліч туристів і відвідувачів міста, які кожного року будуть з радістю повертатися в одне з найкращих міст нашої Країни.

Я щиро цього бажаю.

А зараз я розповім як саме відбувалося це відкриття минулого вікенду.


2.В першу чергу, приїжджаючи до Кам ‘янця, я поспішаю подивитися на Стару Фортецю, бо це є головна візитівка міста та його справжня перлина.

3.Переконавшись що фортеця на місці, та зробивши пару фото з нових ракурсів, можна було прямувати до міста, де вже починались заходи до відкриття туристичного сезону.

4.Навпаки прогнозам синоптиків, погода на всі вихідні була тепла і майже весь час сонячна.

5.Важко повірити що пару днів тому, тут ще пролітав сніг.

6.Нагадаю що цей туристичний сезон має назву «Кам’янець на Поділлі – український колорит», тож спочатку завітали до Галереї мистецтв, де подивилися на різноманітні витвори місцевих майстрів.

7.Подільські мотиви відомого художника О. Л. Грена.

8.Подільські сорочки. Цікаво, що кожен регіон України має свій особистий різновид вишивки на сорочках.

9.Дуже сподобались роботи Наталії Лашко та її сина Іллі, які вишивають по тканині соломкою.

10 .Вони єдині хто роблять таке в Україні. А у всьому світі вишивають соломкою лише декілька людей.

11.Дуже складна та клопітлива техніка. Тільки уявіть як можна таке зробити лише за допомогою сухої трави, але результат дійсно вражає.

Їх роботи дуже ціняться закордоном та зберігаються в приватних колекціях багатьох країн світу.

12.Також вони працюють із різнокольоровими стрічками, які переплітаючись між собою, утворюють яскраві та наділені глибоким смислом полотна.

13.14. 15.На останок нам провели майстер-клас по зав’язуванню хусток.

16.Навряд чи воно мені стане у пригоді, але колорит є колорит, і все це насправді дуже колоритно.

17.Тим часом на нас чекала ще одна дуже захоплююча атракція, яка відбувалась біля Руської брами.

18.Ця брама була зведена ще в 15-му сторіччі і являє собою цілий комплекс споруд з баштами та укріпленнями.

19.Знаходиться вона в яру біля річки Смотрич. І хоча, щоб дістатися сюди треба трішки прогулятись, місце це дуже мальовниче, і тому раджу сюди обов’язково дістатися.

20.Місцеві школярі підготували для гостей дивовижний виступ з піснями та танцями.

21.Ці діти і є - справжній український колорит.

22.23.24.25.26.27.Потім всі присутні скоштували дуже смачний банош зі шкварками.

28.На свято завітали навіть дівчата із середніх віків.

29.Прямо у будівлі брами, в його підземеллі, відкрився історичний музей. Екскурсію проводив сам засновник музею і колекціонер давнини - Ігор Данілов, який з натхненням розповів нам про деякі експонати та історію заснування музею.

30.Тематика музею: холодна та вогнепальна зброя, фортифікаційні обладунки, гармати, лицарські знаряддя та інші речі, які й повинні бути в місті де є фортеця і така багата на різноманітні події історія.

31.32.Ввечері ми знов вирушили до фортеці де на нас чекав вже накритий стіл з місцевими, дуже смачними, наїдками та напоями.

33.Словами не передати всю міру гостинності, з якою тут зустрічають гостей. Це треба тільки відчути.

34.А яке ж українське свято без пісні? Вірно – жодне! Тому до нас запросили Театр української пісні "Петридава".Вже минув майже тиждень після цього вечора, а в моїй голові і досі де-не-де лунає: «Ой чий то кінь стоїть…»

35.І ще, захід сонця – один з найкращих моментів для відвідування замку. Світ та тіні утворюють насправді магічну картинку.

36.37. 38.39.40. 41.42.Під чарівні співи Петридави, та під чарку-другу місцевої «Бехерівки» – напою, інгредієнти якого тримаються ще в більшій таємниці, а на смак та за цілющими властивостями, мабуть ще кращого за його чеський аналог – так і закінчився наш перший день блог-туру до Кам’янця.

43.Наступного дня, з самого ранку, ми прогулялись містом, де дізналися про визначні факти останньої столиці Української Народної Республіки.

Багато подій, дат, імен – з чого можна судити, що Кам’янець-Подільський колись залишив слід в минулій історії України, а зараз продовжує писати її нові сторінки.

44.Будівля Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

45.Резиденція Сімона Петлюри – Голови Директорії УНР.

46.Центр дитячої та юнацької творчості.

47.Раритет.

48.Після прогулянки, завітали до будівлі міської ради, на туристичний форум. Тут презентували багато фестивалів, програм та заходів, які очікують місто продовж всього року.

Повний розклад туристичного сезону Кам’янця можна знайти тут.

49.Підписання меморандуму з нагоди відзначення 100-річчя Української Народної Республіки: народний депутат Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, та співорганізатор проекту «Присяга-1919» Славко Полятинчук.

50.Далі пройшла дегустація страв подільської кухні від кращих ресторанів міста.

51.День був дуже насиченим на події. Довелося також бути присутнім на закладці першого каменю майбутнього Меморіалу Присязі на вірність Україні, присвячений 100-річчю Української Народної Республіки.

52.53.54.Другу половину дня, всі події проходили на площі біля ратуші в старому місті.

55.56.Були проведені змагання від різних смачних закладів міста на кращі голубці.

57.58.Всі рецепти були смачними, але переможцем було визнано ресторатора Олега Вощинського та його заклад «Кава від поліцмейстера».

59.Стенд міжнародного кінофестивалю "Бруківка", який проводиться у Кам’янці-Подільському з 2017 року.

60.Ці хлопці презентують свій фестиваль з військово-історичної реконструкції.

61.62.Також, вже через декілька днів, 11-12 травня, вперше в Кам’янці-Подільському, відбудеться дуже крута, як на мене, спортивна подія міжнародного рівня – ралі «Фортеця».

Участь у цих автоперегонах мають взяти близько 50-ти екіпажів. Приїдуть позмагатися команди з Литви, Естонії, Латвії, Німеччини, Чехії та всієї України.

Якби цей фестиваль провели разом з якимось фестивалем пива, то я гадаю місто могло б не витримати потік туристів чоловічого статі зі всіх куточків України та світу.

63.І під кінець, по гарній традиції, відкриття нового туристичного сезону завершилося черговим рекордом.

64.Цього разу було встановлено рекорд на найбільшу кількість жінок та дівчат в українському намисті.

Цю прикрасу кам’янчанки та відвідувачки міста могли зробити своїми руками під час заходів в старому місті.

65.Для встановлення цього рекорду в Кам’янець завітав представник Книги рекордів України Павло Горішевський, який нарахував аж 507 красунь одягнених в намисто.

66.Голова міста дякує жінок за проявлену активність і спільну перемогу.

67.Вручення сертифікату про встановлений рекорд міському голові Михайлові Сімашкевичу.

68.На красуню ратушу теж наділи українське намисто, і як казали потім люди, що одну учасницю не порахували і рекорд повинен становити 508 жінок.

Бажаю Кам’янцю, не збавляти темпів розвитку туристичної привабливості міста. Ви на вірному шляху. І дуже дякую за запрошення і за гостинність всю команду Кам’янець-Подільської міської ради, а особливо департамент гуманітарної політики та його відділ туризму.

До нових зустрічей в Кам’янці-Подільському!

logo anb-lang-ua.png

Tags: Украина, блог-тур
Subscribe

Featured Posts from This Journal

promo mir_mak january 15, 2016 09:00 1075
Buy for 10 tokens
Друзья! Давайте ударим свежим, жарким, антизимним френдомарафоном по скучным и холодным январским будням! Тем более, что мне, совсем немного осталось до 3000. ПОДНАЖМЕМ?! Жду к себе в гости самые яркие, интересные, захватывающие, неординарные и особенные блоги. Другими словами –…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments